Informacje o placówce

Przedszkole położone w dzielnicy Krzyki z dala od ruchliwych ulic, otoczone blokami mieszkalnymi, w miejscu przyjaznym dla dziecka. Jest to budynek po remoncie : wymienione okna, ocieplony, nowa elewacja, wymieniony dach, wolnostojący, jednopiętrowy, otoczony dużym placem zabaw wyposażonym w sprzęt rekreacyjny, dwie piaskownice, oraz górkę do biegania a zimą do jazdy na sankach. W dalszym ciągu modernizowanym i upiększanym.

Przedszkole czynne jest w godzinach od 6.30 do 17.00.

Do dyspozycji dzieci w przedszkolu oddanych jest 5 kolorowych sal zabaw. Sale są dobrze wyposażone, jasne i przestronne.
Do przedszkola uczęszcza 128 dzieci podzielonych na 5 grup.

• 3- latki – Biedronki
  • 4- latki – Pszczółki
  • 5- latki – Żabki
  • 4- latki – Motylki
  • 6 – latki – Sowy

Dzieci leżakują tylko w grupie 3-latków.

Oferta gastronomiczna

Dzieci otrzymują 3 posiłki dziennie

• I Śniadanie         godz.   8:30
  • II śniadanie        godz.  11:00
  • Obiad                 godz.  13:30

Przedszkole posiada dobrze wyposażoną kuchnię w związku z tym serwuje domowe posiłki z dużą ilością warzyw i owoców. Posiłki przygotowywane są w całości w naszej kuchni, nie korzystamy z półproduktów. Dbając o zdrowe żywienie dzieci, przygotowujemy posiłki w piecu konwekcyjno-parowym, dzięki temu użycie tłuszczy i soli jest mocno zmniejszone. Realizujemy Dobrą Praktykę Żywieniową typu HACCP.

W ramach realizacji Programu Promocji Zdrowia dzieci piją świeże soki warzywno – owocowe.